teisipäev, 14. aprill 2015

Külluses elamine

"Raha on armastus." (Colin P. Sisson "Sinu õigus rikkusele"). Mis tundeid see lause Sinus tekitas? Oli see vastumeelsus, rõõmus äratundmine, viha, hämming või midagi muud? See tunne peegeldab Sinu suhtumist rahasse. Rahasse võib suhtuda igat moodi - hirmuga, pahameelega, rõõmuga, vastikusega, puudustundega, kadedusega, armastusega. See, mis tundega Sa rahasse suhtud, määrab, millise energia raha ümber paned, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ja mil määral raha Sinu elus liigub. Raha ümber on kogunenud palju negatiivset suhtumist, näiteks et seda pole kunagi piisavalt, vaimsus ja raha ei käi koos, jõukad inimesed on kasuahned ja ülbed, rahast peab kõvasti kinni hoidma. Kui raha ümber on selline energia, võib tunduda, et raha ongi midagi paha, kättesaamatut, vahend millegi tõestamiseks või midagi muud negatiivse alatooniga. Aga raha võib päris tõsiselt olla ka armastus. Raha võib olla armastav andmine ja vastuvõtmine. Rahaga saab luua nii palju head ja raha abil kogeda nii palju head. Kui rahasse suhtuda armastusega, siis on imeline tunne raha välja anda ja vastu võtta, siis ongi selline tunne, nagu jagaks armastust ja võtaks vastu armastust. Rahaga arveldamine kuulub meie igapäevategevuste hulka. Küll oleks hea, kui saaks raha välja anda rõõmu ja kergusega, teades, et see jõuab mitmekordselt meieni tagasi.

On inimesi, kes on jõukad ning suhtuvad rahasse rõõmu ja kindlustundega; on neid, kellel on raha piisavalt või isegi külluslikult, kuid on hirmul ja hoiavad kramplikult rahast kinni; on neid, kes elavad puuduses, ükskõik, kui palju nad rabavad ja neid, kes teenivad suurt raha raske tööga. Millest see tuleb? Siin võib leida palju põhjuseid alates haridusest, tööst, elukohast, vanemate majanduslikust taustast ja muudest taustteguritest. Lisaks kõigele sellele või õigemini enne kõike seda, määrab aga suure osa inimese suhtest rahaga ära see, kas ta elab puudusteadvuses või küllusteadvuses. 

Puudusteadvust iseloomustab tunne, et raha pole kunagi piisavalt, midagi ei jagu, raha saamiseks on vaja kõvasti töötada ja seda ettevaatlikult välja anda, raha võib mingi hetk lihtsalt otsa saada. See on hirmutunne, muretsemine võib olla ka suisa pahameel, kadedus ja viha - miks teistel on rohkem, miks mina ei teeni nii suurt palka, tahaksin elada paremini, elu on ebaõiglane vms rahulolematusest kantud mõtted. Küllusteadvuses on kõike külluses, ka raha. Välja saab anda rõõmu ja kergusega, teades, et raha on pidevas voolamises ja jõuab alati meieni tagasi. Küllusteadvus on usaldav, lõdvestunud ja tänulik, et kõige eest on hoolt kantud ja kõike jagub kõigile piisavalt. Puudusteadvus loob juurde puudust ja küllusteadvus küllust. Sinna, kust antakse välja rõõmuga, tundega, et on palju, mida anda, voolab kergelt aina juurde. Hirm, et midagi ei jagu (olgu see siis raha või midagi muud Sinu elus) loob muudkui kogemusi, mis seda uskumust toetavad - kunagi pole midagi piisavalt. Muidugi saab argumenteerida, et küllusteadvus on lihtsalt jõukal järjel elamise tagajärg - lihtne on välja anda rõõmuga, kui on mida anda. Ning puudusteadvus on puuduses elavate inimeste loomulik olek. Eks see üks kana-või-muna-kumb-oli-ennem küsimus ole. Ometi on mitmeid näiteid inimestest, kes on pelgalt puudusteadvusest küllusteadvusesse liikumise abil tulnud välja suurtest majanduslikest raskustest ning jõudnud jõukale järjele. See on rõõmus uudis - küllusteadvuses võib elada ka reaalselt puuduses elades ning hakata niimoodi tasapisi jõukust oma ellu looma. Võimalik on ka vastupidine - Sul võib olla palju raha, aga olles hirmul ja tundes ikka puudust, võib see raha kergelt käest voolata. Tegelikult ei olegi vahet, kes, kuidas ja mida tõestanud on, Sina ise saad olla tõestuseks, et see on võimalik! Õigupoolest oled sa ühe kahest - kas puudus- või küllusteadvuse - tõestuseks juba praegu nagunii, aga nüüd Sa saad teadlikult otsustada, kumma soovid oma elus ilmutada. Ehk siis: ära usu seda juttu, proovi ise järgi! Niisama uskumisest ja teoreetilisest peanoogutusest pole nagunii abi, vii asi praktikasse ja vaata, mis juhtuma hakkab.

Kuidas liikuda küllusteadvusesse? Kolm märksõna, mis Sind aitavad on uskumused, tänu ja armastus. Sinu alateadlikud uskumused raha ja selle teenimisvõimaluste kohta, on need, mis määravad ära Sinu tunde raha osas, tunde, kas on puudus või küllus. Need uskumused võivad olla ennast väga hästi ja sügavale ära peitnud, nii et Sa ei pruugi teadagi, et selliseid asju usud. Kirjuta üles kõik mõtted, mis tulevad pähe Sinu rahalise seisu, jõukuse ja raha kohta üldse ning võid sealt avastada igasuguseid üllatavaid ja isegi naljakaid asju. Ometi on need mõtted, mis igapäevaselt Su peas tiirlevad ja tegevust juhivad. Lisaks enda uskumustele on kasulik ja ka põnev uurida lähemalt oma vanemate uskumusi raha kohta. Pane kirja, mida Su ema ja isa on arvanud ja arvavad praegu raha, selle omamise ja teenimise kohta. Tõenäoliselt avastad, et oled automaatselt nii mõndagi neilt üle võtnud. Aga see ei loe enam, mida nemad arvavad või mida Sina varem arvasid! Nüüd on uus päev ja Sa saad otsustada muuta oma suhtumist rahasse täielikult ning hakata teadlikult sisendama enda pähe uskumusi, mis Sinu elu toetavad.

Uskumuste uurimine aitab teadlikuks saada, milline on Sinu suhe rahaga praegu ning sellest on abi, et muuta tunnet raha osas. Otsetee tunde muutmiseni, on aga tunne ise. Ja see, mis Sinu elu loob, ongi paljuski tunne, mida enda sees kannad. Parim tunne mille iganes loomise jaoks on tänutunne. Praktiliselt saad seda kasutada nii, et millal iganes tunned millestki puudust, olgu selleks raha, midagi, mille soetamiseks on vaja raha või hoopis midagi mittemateriaalset (armastus, rahu, rõõm, puhkus, piisavalt aega, sõber), siis tänad kogu südamest, et see Sul juba olemas on ning hoiad enda sees tunnet, et see on olemas. Tekitad endas tunde "mis oleks, kui mul oleks...." ja hoiad seda tänutundega. Mida rohkem siirast tänu, armastust ja külluses suplemise tunnet suudad sellesse hetke panna, seda suurema jõuga seda oma ellu lood. Raha on vajalik äraelamiseks ja paljude toredate asjade jaoks, aga küllusteadvus ise on palju suurem kui vaid raha-küsimus. Kõiges-kõiges, mis siin elus võimalik kogeda ja tunda, võib olla küllus, kui seda tunnet enda sees hoida.

Armastus. Igakord, kui annad raha välja, pane armastusetunne rahaga kaasa ja täna juba ette, et see jõuab Sinuni mitmekordselt tagasi. Kui võtad raha vastu, hoia armastusetunnet oma südames. Õnnista seda raha armastusega, mis Sinu käest läbi käib ja rahast saabki armastus. Tegelikult see ongi vaid üks viis energiat vahetada - raha abil, kuigi igapäevaselt näeme seda, mis on pealispinnal - maksame selle eest, mida meil on vaja ja teenime palka. Las see energia ollagi siis armastuseenergia, mida raha abil vahetad.

Mida rohkem armastuse- ja tänutunnet on Su südames kõige eest, mida elus koged, seda lihtsam on püsida küllusteadvuses. Püsides küllusteadvuses ei loo Sa küllust juurde mitte ainult enda ellu, vaid ka kõigi teiste ellu, nii enda lähedaste kui ka päris võõraste jaoks. Seda panust teiste heaks saad suurendada veelgi, kui hoiad enda sees tänutunnet, mitte ainult selle eest, et Sinu elus on kõike külluses, vaid et ka kõigi inimeste jaoks on see nii. Olgugi, et see pole reaalsus praegu. Mis siis! Sina saad olla osaline sellise reaalsuse loomisel.

Aga kui Sa otsustad kolida küllusteadvusesse, siis tee seda ikka kohe täiega! Hoia nii tihti, kui meenub, enda sees siirast tänutunnet, et kõike, mida vajad, on Su elus külluses. Selles tundes on lihtsalt hea olla ja see võimaldab imedel Sinuni jõuda.

~Nele

2 kommentaari:

  1. Tänan, väga hea lähenemine külluseteadvuse aktiveerimisele. Seda oli mul just vaja :)

    VastaKustuta